VIDÁtor / Edutainer / Performer

Hledáme osoby zapálené do objevování světa kolem nás.

Základní náplň práce

  • Vedení denního provozu včetně koordinace pracovníků
  • Realizace specializovaných edukačních programů (experimentů, demonstrací a lekcí) pro školy a veřejnost.
  • Realizace zábavných vědeckých představení s experimenty.
  • Podíl na přípravě nových a úpravě existujících programů science centra.
  • Výroba jednoduchých pomůcek, testování jejich funkčnosti.
  • Ovládání technické infrastruktury a exponátů science centra.
  • Realizace programů v prostorách science centra i jinde.
  • Sebevzdělávání v oblasti popularizace věd a činnosti science center.
  • Evaluace dopadů programů a expozice.

Požadavky

Nezbytné požadavky

  • minimálně středoškolské vzdělání
  • alespoň 2 roky zkušeností s aktivitami popularizačního, vzdělávacího či výchovného charakteru
  • organizační schopnosti
  • kreativní myšlení
  • samostatnost a spolehlivost
  • komunikativnost, vynikající vyjadřovací schopnosti
  • aktivní zájem o popularizaci vědy, tématiku přírodních věd a techniky
  • zkušenosti s vystupováním na veřejnosti - dynamická, sebevědomá osoba schopná prezentace pro publikum
  • ochota učit se nové věci

Ideálně také

  • dobrá schopnost interakce s dětmi a dospělými návštěvníky, zkušenost s vedením programů pro různé věkové skupiny (malé děti, dospívající, dospělí)
  • zkušenost s organizování rozsáhlejších aktivit (dětský tábor, vícedenní kurs, soutěž s řádově stovkami účastníků…)
  • znalost skupinové dynamiky
  • zkušenost s popularizačními performancemi
  • absolvování některého z ucelených kurzů zážitkově-reflexivního učení (PŠL, IS Brno, Rekreologie, Skaut, Pionýr, OHB…)
  • dramaturgické myšlení
  • předchozí zkušenosti se vzděláváním
  • znalost angličtiny, němčiny a dalších jazyků
  • schopnost týmové spolupráce a vedení dalších osob
  • přírodovědné či technické vzdělání
  • řidičský průkaz skupiny B

Programy budou realizovány z velké většiny v češtině, je tedy zapotřebí naučit se programy vést v českém jazyce. Lze však v menší míře očekávat také skupiny ze zahraničí, pro něž bude program veden v jiném jazyce (angličtina, němčina, slovenština).

Nabízíme

  • práci na hlavní pracovní poměr na úvazek 1,0 jako zástup za mateřskou dovolenou
  • platové ohodnocení dle platové tabulky č. 1 (SŠ vzdělání 9. sloupec, VŠ vzdělání 10. sloupec)
  • různorodou a dynamickou práci
  • pracoviště v Brně
  • zaměstnanecké benefity (stravenky, sick days, vzdělávání)
  • předpokládaný nástup polovina dubna 2018

Přihláška

Životopis a motivační dopis (rozsah max. 1 strana A4) nám odesílejte elektronicky pomocí níže uvedeného formuláře do 4. 3. 2018.

Výběrové řízení bude probíhat jen a pouze úterý 13. 3. 2018 a ve středu 14. 3. 2018 odpoledne a podvečer. Žádné další termíny již nebudou.

Vidátoři 2018 / 03, otevřeno do 4. 3. 2018 24:00
Jméno
Příjmení
Telefon
Níže zadejte soubory s životopisem a motivačním dopisem. Povoleny jsou pouze formáty PDF, DOC, DOCX. Každý soubor smí mít maximální velikost 1000 kB.
Životopis
Motivační dopis
Souhlasím, aby společnost Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace zpracovávala mé osobní údaje pro účely zprostředkování zaměstnání v souladu se zákonem č. 101/2000Sb., a to až do odvolání písemnou formou. Moravian Science Centre Brno, příspěvková organizace může při zpracování mých osobních údajů tyto údaje ukládat, vyhledávat, třídit, poskytovat třetím osobám, jejichž totožnost je mně povinna sdělit a likvidovat. Potvrzuji, že jsem se obeznámil/a se svými právy v souvislosti s přístupem k osobním údajům a jejich ochraně podle §12 a §21 zákona č. 101/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

Expozice

Nápomoc návštěvníkům

Obsluha exponátů

Promítání 3D filmů

Realizace programů

cz/prace/vidator15.txt · Poslední úprava: 2018/02/05 17:48 autor: Sven Dražan
Valid CSS Driven by DokuWiki Valid XHTML 1.0